دانلود مقاله در مورد معماری و کاربرد و ویژگی های معماری کنونی CUDA

مقدمه
GPU یک پردازنده تخصصی است که برای پاسخ گویی به نیاز های بی درنگی با وضوح بالا  گرافیکی طراحی شده است.

GPUهای مدرن به سیستم های چند هسته ای بسیار موازی تکامل یافته اند که قادر به دستکاری بلوک های بزرگی از داده ها می باشند.این طرح  نسبت به CPUهای همه منظوره برای اجرای الگوریتم هایی که در آن بلوک های بزرگی از داده ها پردازش موازی می شوند، موثرتر است.

در چند سال اخیر پردازنده ی گرافیکی قابل برنامه ریزی به عنوان یک  واحد پردازشی مستقل رشد کرده است که در شکل زیر نشان داده شده است

در این شکل خطوط آبی نمایانگرتعداد محاسبات ممیز شناور در ثانیه توسط Cpu و خطوط سبز توسط Gpu می باشد.این پردازنده با چندین هسته و پهنای زیاد حافظه  برای پردازش گرافیکی و غیر گرافیکی به کار می رود.

دلیل اصلی برای سیر تکاملی این پردازنده این است که روی  کارهایی با محاسبات  زیاد و محاسبات موازی زیاد تمرکز می کند به همین خاطر ترانزیستور های زیادی به پردازش داده در مقایسه با واحد کنترل و نگهداری داده اختصاص داده شده است که شکل زیر نمایانگر این موضوع است.

پردازش داده موازی المان های داده را به  بند های پردازش موازی نگاشت می کند.  بسیاری از برنامه هایی که مجموعه بزرگ داده را پردازش می کنند( مانند آرایه ها) از مدل برنامه نویسی داده موازی برای تسریع محاسبات استفاده می کنند. در پردازشگرهای سه بعدی  مجموعه بزرگی از پیکسل ها و راس ها به بندهای موازی نگاشت می شوند. به طورمشابه  برنامه های پردازش  رسانه و تصویر  مانند رمز گذاری و رمز گشایی ویدیو ، مقیاس گذاری تصویر و تشخیص الگو  نیز پیکسل هاو بلاک های تصویر را به بند های پردازش موازی نگاشت می کند. اگر چه  همه این پردازش های موازی  توسط Gpu انجام می شوند اما محدودیت قدرت نفوذی آن در کارهای غیر گرافیکی همچنان باقی مانده است.

 

فهرست مطالب

مقدمه. 1

معماری جدید برای محاسبه بر روی Gpu. 2

حافظه کمکی  چند بندی.. 3

دسته بندی بند. 3

بلوک بند. 3

شبکه بلوک های بند. 3

مزایا CUDA. 5

محدویت های CUDA. 5

معماری کنونی CUDA. 5

کاربرد و ویژگی های معماری کنونی CUDA. 6

 

فرمت فایل: Word (قابل ویرایش)
تعداد صفحات: 7
حجم: 407 کیلوبایت

25,000 ریال – خرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.