or

فایل ورد روش نصب قطعات در مرمت

آدرس کوتاه این مطلب: http://saeedsun.ir/blog/?p=102820

مساله ای که در ابتدای نصب قطعات باید در نظر گرفت شناسایی روشهای اعمال شده برای برداشت آنهاست به طور کلی برای برداشتن این قطعات سه روش وجود دارد که مرمتگر باید با توجه به شرایط اثر محیط قرار گرفتن شی در آن و مواد مصالح سازنده اثر بهترین راه را انتخاب کند.این سه روش عبارت اند از :

1- استراپو (strapo ) که در ایتالیا ابداع شده و در آن لایه های نازک تزیینی را با لایه زیرین و گچ آن را بر می دارند . هدف کلی این روش آسیب هر چه کمتر به اصل از می باشد .

2- روش استیکو (stico ) در این روش لایه ظریف روی اثر و در واقع خود تزیئنات برداشته می شوند و به لایه های زیرین هیچ گونه تعرضی نمی شود .

3- استیکو ماسالا (stico masal ) در این روش لایه های تزیینی گچ زیرین و سازه کلاً برداشته می شود و بیشتر در مواردی کاربرددارد که هدف حمل و نقل کل اثر می باشد .

در گنبد سلطانیه متاسفانه در برداشت این قطعات یک روش واحد به کار نرفته و کارشناسان گاهی در یک قطعه جدا شده نشانه های از هر سه روش را مشاهده می کنند . که این امر موجب پدید آمدن مشکلات عدیده ای در امر مرمت ، بازسازی و نصب آنها شده است .

در کل می توان با کمی اغماض بیان داشت که بیشترین قطعات تزیینی جدا شده در سلطانیه طبق روش استراپو (strapo ) ( تزیینات به همراه لایه های گچ زیرین ) جدا سازی شده است .

در مرحله اول باید قطعات را کاملاً تمیز کرده و هر نوع گرد و غبار را از آن بزداییم و سپس با استفاده از موارد استحکام بخشی مانند پارالوئید paraloid اثر ثبت کنیم پارالوئیدیک رزین شیمیایی می باشد اما باید توجه داشت عملیات برداشت قطعات در سلطانیه با چسبهای سنتی انجام گرفته است .

 

فرمت فایل: Word (قابل ویرایش)
تعداد صفحات: 4
حجم: 250 کیلوبایت

5,000 ریال – خرید


اطمینان به اصالت سایت / راهنمای خرید/ کد تخفیف / گزارش مشکل در خرید/ تبلیغات در سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تا 10% تخفیف ویژه کلیه محصولات آموزشی سایت(دریافت کد تخفیف)
+