دانلود پاورپوینت ساختمان دستگاه تناسلی مردان


دانلود پاورپوینت ساختمان دستگاه تناسلی مردان

دانلود پاورپوینت ساختمان دستگاه تناسلی مردان

دستگاه تناسلی مردان چیست؟

گونه‌ها دارای دو جنس می‌باشند. نر و ماده. هر جنس دارای دستگاه تناسلی منحصر به فرد خودش است.

از نظر شکل و ساختمان با هم فرق دارند اما بطور ویژه‌ای برای تولید، تغذیه و انتقال تخمک یا اسپرم طراحی می‌شوند. مرد برخلاف زن که اندامهای جنسی‌اش کاملاً در داخل لگن قرار دارد، دارای اندامهای تناسلی است که هم در داخل و هم در خارج لگن قرار دارد.

 سلول تخمک و اسپرم

دو نوع سلول جنسی در روند تولید مثل انسان دخیل است. سلول مرد یا اسپرم و سلول زن یا تخمک که در دستگاه تناسلی زن به منظور تولید فردی جدید با هم روبرو می‌شوند. هر دو دستگاه تناسلی مرد و زن برای تولید مثل حیاتی هستند.

انسان مانند سایر موجودات ویژگیهای خاص خود را از طریق ژنهایش که حامل صفات انسان هستند به نسل بعدی منتقل می‌کند. ژنهایی که والدین به فرزندانشان منتقل می‌کنند همان چیزی است که آنان را مشابه سایر فرزندان خانواده می‌کنند و در عین حال همان چیزی هستند که هر فرزندی را هم منحصر به فرد می‌سازند. این ژنها از اسپرم مرد و تخمک زن که بوسیله دستگاه تناسلی مرد و زن تولید می‌شوند سرچشمه می‌گیرند.

دستگاه تناسلى مرد از دو قسمت خارجى و داخلى تشکیل شده است.

۱. کیسه بیضه که بیضه‌ها و اعضاى فرعى آنها را در بر مى‌گیرد.(Testicle)

۲. آلت تناسلى که عضو مقاربت مى‌باشد. (Penis)

 

فرمت فایل: Powerpoint
تعداد صفحات: 21
حجم: 1.5 مگابایت


سعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 10 =