دانلود پاورپوینت تونل گوتارد

دانلود پاورپوینت تونل گوتارد

دانلود پاورپوینت تونل گوتارد

Gotthard tunnel

پیش از این با تونل گوتارد ، موقعیت مکانی و دلایل ساخت آن آشنا شدیم ،در این ارائه قصد داریم تا به بررسی این تونل از جنبه های دیگر همچون روش های حفر تونل و نکات ایمنی و نگه داری درنظر گرفته شده هنگام طراحی بپردازیم.

روش های حفر تونل در گوتارد 

—روش تونل سازی انفجاری :

در این روش انفجار به صورت یک سیکل انجام می گیرد بطوریکه فازهای مختلف کار بصورت تکرار همدیگر را دنبال می‏کنند . یک سیکل کامل، یک دور نامیده می‏شود و در هر دور یک مقدار حقیقی از تونل حفر و ایجاد که مقدار پیشرفت هر دور نامیده می‏شود (معمولاً 1 تا 5 متر است)

üتونل گوتارد با 57 کیلومتر طول طولانی ترین تونل راه آهن جهان خواهد بود.

—روش حفر و انفجار بسیار قابل انعطاف بوده  و با این روش می توان به طور میانگین در هرشیفت کاری6 الی 10 متر پیشرفت داشت.

    معایب روش حفر و انفجار :

—آنچه در روش حفر و انفجار کار را کند می کند به طور ویژه عملیات پشتیبانی و نگهداری دیواره ها می باشد و این کار ممکن است در شیفت های کاری متوالی همچنان ادامه داشته باشد.

روش های حفر تونل در گوتارد

—حفاری به صورت تمام مقطع با دستگاههای   :T.B.M

این دستگاهها به صورت کامل، مقطع را با یک صفحه برش که در جلو دستگاه نصب شده است و حول محور تونل می‏چرخد ، حفاری می‏نمایند. این دستگاه روی ریل نصب شده که با پیشروی تونل، ریل گذاری انجام شده و حفاری به صورت مداوم انجام می‏گیرد.

 

فرمت فایل: Powerpoint
تعداد صفحات: 30
حجم: 890 کیلوبایت

39,000 ریال – خرید

 

 سعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.