دانلود رایگان مقاله فواید نماز و پیشینه آن


OnPlay تمامی آموزش های غیر رایگان اساتید سطح اینترنت را به رایگان تماشا کنید

دانلود رایگان مقاله فواید نماز و پیشینه آن

دانلود رایگان مقاله فواید نماز و پیشینه آن

اضطراب فکری و تنشهای روانی از بیماریهایی هستند که بشریت قرن حاضر را تهدید می کنند . روانکاوان و دانشمندان می کوشند راههایی بیابند تا تشتت فکری انسانها را کاهش دهند و به فکر و روان او آرامش بخشند . ” ویلیام مولتون مارستن ” روانشناس ، در مجله ریدرز دایجست می نویسد : ” بسیاری از مردم درارتباط با مسائلی که تصمیم گیری به عهده آنهاست ، تمرکز حواس ندارند و همین تشتت و پراکندگی ،‌ موجب خطا و سرگردانی آنها می شود . درحالی که عقل انسان اگر در مسئله ای تمرکز پیدا کند ، می تواند این نقیصه را برطرف نماید . ”

نماز ، کلید در رحمت الهی است و از فواید بیشمار معنوی برخوردار است . یکی از فواید نماز این است که اگر با شرایط باطنی و ظاهری انجام شود ، ذهن و دل انسان را متمرکز می کند و درون را نورانی و مصفا می سازد . اگر انسان در نماز از مسائل مادی و مشغله روزمره فاصله بگیرد و حضور قلب داشته باشد ، این توان را می یابد که قوای ذهنی خود را در سایر مسائل زندگی نیز متمرکز کند . به خصوص آنکه او در نماز ، این مسئله را به دفعات تمرین می کند و هر بار می کوشد جان و روح خود را به معبود پیوند دهد .

فرمت فایل: Word
تعداد صفحات: 5
دانلود رایگان با لینک مستقیم
حجم: 23 کیلوبایت


OnPlay در یوتوب، آموزش های روانشناسی و معماری و کامپیوتر و سایر آموزشهای پولی را به رایگان تماشا کنید


سعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + سه =