دانلود رایگان مقاله فواید دین و دینداری


دانلود رایگان مقاله فواید دین و دینداری

دانلود رایگان مقاله فواید دین و دینداری

از تعریف دین و بخش های اصلی آن، معلوم می شود که دین در اصلاح فرد و جامعه تاثیری عمیق دارد و بلکه، تنها وسیله سعادت و نیک بختی است.

دین عامل روشنفکری و واقع بینی

جامعه ای که به دین پای بند نباشد، واقع بینی و روشن فکری را از دست می دهد و عمر گران مایه خود را در گمراهی و ظاهر بینی می گذراند، عقل را زیر پا گذاشته، چون حیوانات کوتاه نظر و بی خرد زندگی می کند، دچار زشتی اخلاق و پستی کردار می شود و بدین ترتیب، از امتیازات انسانی محروم می گردد. چنین جامعه ای، گذشته از این که به سعادت ابدی و کمال نهایی خود نمی رسد، در زندگی کوتاه و زودگذر این جهان هم، نتایج شوم و ناگوار انحرافات و کج روی های خود را خواهد دید و دیر یا زود، چوب غفلت خود را خواهد خورد و به روشنی خواهد فهمید که تنها راه سعادت همان دین بوده است و سرانجام، از کردار خود پشیمان خواهد شد.

خدای متعال در کلام خود می فرماید: « قد افلح من زکیها* و قد خاب من دساها » )شمس آیه  9 و 10(

خلاصه ترجمه: کسی که خود را از آلودگی ها حفظ کند، رستگار است و آن کس که به هر ناروایی نزدیک شود، به هدف خود (یعنی به خوشبختی و رستگاری) نخواهد رسید.

فرمت فایل: Word
تعداد صفحات: 2
دانلود رایگان با لینک مستقیم
حجم: 20 کیلوبایت


سعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + چهار =