دانلود پروپوزال معماری – طراحی کانون پرورش فکری کودک و نوجوان شهر همدان


1.99دانلود پروپوزال معماری - طراحی کانون پرورش فکری کودک و نوجوان شهر همدان

دانلود پروپوزال معماری – طراحی کانون پرورش فکری کودک و نوجوان شهر همدان

چکیده

طراحی کانون پرورشی فکری شهر همدان به دلیل عدم وجود نمونه مناسب و با  هدف ایجاد زمینه مناسب برای شکوفایی و پرورش استعدادهای فرهنگی‌ و ادبی و هنری و پرورش فکری و ذوقی و ترویج کتاب و کتابخوانی در بین کودکان و نوجوانان صورت می گیرد . با توجه به نقش اساسی خلاقیت در زندگی ، ضروری است که این توانایی ارزشمند را در کودکان و نوجوانان پرورش دهیم . متاسفانه نظام آموزشی _تربیتی ما در خانه و مدرسه و به تبع آن جامعه، به تنهایی از عهده این مهم بر نمی آید ، لذا باید مراکزی طراحی شود که در پرورش و شکوفایی استعداد و خلاقیت کودکان و نوجوانان تاثیر بسزایی داشته باشد . ضمنا طراحی بر اساس رویکرد زمینه گرا صورت می گیرد .

بیان مسأله(تشریح ابعادوحدود مسأله ومعرفی دقیق مسأله –بیان جنبه های مجهول ومبهم و متغییرهای مربوط به پرسش های تحقیق )

در دراز مدت طراحی پایدار یک گزینه نیست یک اجبار است زیرا ما به نابود کردن منابع، آب و خاکمان پرداخته ایم؛ زمین را آلوده ساخته ایم و آینده و نتایج فاجعه آمیز این روند را نادیده گرفته ایم. بر همین اساس یکی از مباحث اخیر مطرح درمعماری، پایداری و به تبع آن طراحی مطابق با محیط است. اصطلاح معماری پایدار یا معماری محیط زیستی به معماری حساس به مسائل پیچیده همزیستی طبیعت ، انسان و مصنوعات اطلاق می شود .امروزهدف معماری محیط زیستی ایجاد تعادلی پایدار و سازمان یافته بین طبیعت ، موجودات زنده و محیط مصنوع است. بر اساس طرح OECD، بناهای پایدار بناهایی تلقی می شوند که کمترین تاثیرات مخرب را بر محیط های ساخته شده (مصنوع) و طبیعی مجاور ، ناحیه اطرافشان و همچنین متن و زمینه کلی خود داشته باشند.لذا رسیدن به معماری پایدار میسر نمی گردد مگر با تاکید بر زمینه گرایی . معماری زمینه گرا بر زمین مداری و پیوند محیط با فضا تاکید دارد و با درک پیام بستر خود شکل می گیرد و در واقع پیامی را که بستر معماری به او انتقال داده به عینیت رسانده و طراحی می کند ، در نتیجه ساختمان جزئی کوچک از طبیعت پیرامونی خواهد بود. در این نوع معماری هر بنایی بر اساس زمینه های فرهنگی ، اجتماعی ، تاریخی و کالبدی ، اقلیمی و شرایط خاص آن سایت و ساختمان طراحی و اجرا می گردد وساختمان عضو همخوان با اکولوژی و عنصری هماهنگ در بستر خود و در نهایت در بستر محیط زیست خواهدبود .این پژوهش برآن است که زمینه گرایی را به عنوان یکی از یکی از اصول طراحی و معماری پایدار در در حیطه پایداری محیطی معرفی کند .

فرمت فایل: Word
تعداد صفحات: 8
حجم: 1.99 مگابابایت


سعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 7 =