طرح توجیه فنی ، مالی و اقتصادی کافـی‌نت – کار آفرینی

طرح توجیه فنی ، مالی و اقتصادی

کافـی‌نت

مـقـدمـه :

افزایش روزافزون کاربرد رایانه در عصر حاضر ، منجر به ورود آن به حریم زندگی روزمره افراد شده است .چنانکه امروزه بکارگیری کامپیوتر در زندگی عادی تنها معطوف به زمانی نیست که صرف کار با یک دستگاه رایانه شخصی می‌شود بلکه با استفاده از هر یک از وسایل الکترونیکی منزل یا محل کار یا حتی رانندگی با خودرو ، مشغول بکارگرفتن یک یا چند پردازنده هستیم.

شکل گیری و گسترش شبکه جهانی اینترنت ، نقطه عطفی در تاریخ دانش بشری به شمار می‌آید . در حال حاضر با استفاده از امکانات وسیعی که « وب » در دسترس قرار داده است، مفهوم « دهکده جهانی » بیش از هر زمان دیگری ملموس به نظر می رسد. با استفاده از این تکنولوژی، امکان ارتباط مستقیم از هر نقطه در جهان با هر نقطه دیگری بدون توجه به مسافت و ملیت فراهم آمده ، از دیگر سو منابع عظیم اطلاعاتی قابل دستیابی از اینترنت ، امکان پژوهش در مورد هر موضوعی را برای دانشجویان و دانش پژوهان فراهم نموده است. چنین کاری بدون استفاده از اینترنت مستلزم سفرهای طولانی و متعدد به منظور استفاده از منابع اطلاعاتی در چهارگوشه جهان خواهد بود.

علیرغم وجود محسنات فوق الذکر ، استفاده از اینترنت مستلزم وجود امکاناتی از قبیل رایانه، خط تلفن یا خط مستقیم ماهواره ای می باشد . به منظور ایجاد امکان دسترسی همگانی به شبکه جهانی « کافی نت » ها به وجود آمده اند. کافی نت مرکزی است که با فراهم آوردن امکانات لازم برای استفاده از اینترنت، بهره گیری از چنین منبعی را برای عموم مردم ممکن می سازد. این مراکز علاوه بر این که موجب افزایش سطح عدالت اجتماعی می گردند با توجه به حجم روزافزون تقاضای کاربری اینترنت دارای توجیه مناسب اقتصادی نیز می باشند.

سرمایه گذاری مورد نیاز طرح

     الف – سرمایه ثابت

  • مکان مورد نیاز طرح ، شامل یک واحد دارای کاربری تجاری به مساحت تقریبی 24 متر مربع می‌باشد که ارزش رهن کامل (حصه ثابت ) آن معادل 100 میلیون ریال برآورد می‌شود.

2- تجهیزات :

ردیف شــرح تعداد هزینه واحد(هزارریال) هزینه (میلیون ریال)
1

2

3

4

رایانه رومیزی

چاپگر

اسکنر

تجهیزات شبکه سازی

7

1

1

4

2

1

28

2

1

3

       جمــــع 34

 

     3- اثاثیه اداری :

ردیف شــرح تعداد هزینه (میلیون ریال)
1

2

3

4

5

میز و صندلی اداری

میز و صندلی کامپیوتر

خط تلفن

دستکاه فاکس

سایر ( لوازم روی‌میز و آبدارخانه، سطل زباله)

1 سری

6 سری

3

1 دستگاه

2

5/2

6

1

2

    جمـــع 5/13

 

    4- هزینه های قبل از بهره برداری :

ردیف شـــرح هزینه ( میلیون ریال )
1

2

هزینه تهیه طرح توجیهی، اخذ مجوز و ثبت تسهیلات

آموزش

3

1

      جمـــع 4

 این فایل ورد در 18 صفحه به خدمتتون ارائه میشود.

9,000 ریال – خرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.