دانلود رایگان قانون پایانه های مسافربری(کتاب سبز شهرداری ها-جلد تاسیسات و خدمات شهری)

با افزایش جمعیت شهرها و در نتیجه تقاضای روزافزون سفر، گاراژه ها هر روز پذیرای مراجعین بیشتری شدند و به تدریج به صورت یک معضل شهری بویژه برای شهرهای بزرگ درآمدند. از همین رو مسئولین امور به فکر ساماندهی حمل و نقل مسافر در شهر افتادند و در نتیجه لایحه قانونی احداث پایانه های مسافربری و جلوگیری از تردد اتومیبل های بین شهری در اردیبهشت ماه سال 1359 در مجلس شورای انقلاب اسلامی ایران به تصویب رسید.

قانون احداث پایانه ها ( ترمینال) دارای سه آئین نامه است که آئین نامه اول آن درباره تشکیل شرکت های تعائنی مسافربری است. در آئین نامه و برجسب مواد هفت گانه آن آمده است: این شرکتها از نظر درون سازمانی دارای اساسنامه و هیات مدیره، مدیر عامل، رئیس هیات مدیره و بازرسان بوده، تحت نظارت مستقیم سازمان مرکزی تعاون کشور تشکیل می شود. امور برون شرکتی آنها (ارائه خدمات مسافربری) به موجب ماده 3 قانون یادشده به عهده شهرداری گذاشته شده است.

آئین نامه دوم شامل: نحوه واگذاری غرفه ها و میزان اجاره بهای آنهاست، که از طرف شهرداری به صورت نمایندگی به شرکتهای تشکیل شده تحت نظارت سازمان مرکزی تعاون کشور واگذار می گردد.

لینک دانلود مستقیمسعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 17 =