کتاب سامان دهى و اصلاح اثاثیه فضاهاى همگانى


OnPlay تمامی آموزش های غیر رایگان اساتید سطح اینترنت را به رایگان تماشا کنید

دانلود کتاب سامان دهى و اصلاح اثاثیه فضاهاى همگانى- تیپ بندی و تحلیل محدود کننده های شهری

اکنون هرشهر، تنها مکانی برای اقامت نیست، بلکه فضای کالبدیِ تفکر و احساس انسان به شمار می رود .بر این اساس، کیفیت کل و جزء عناصر تشکیل دهنده آن، باید پیوسته مد نظر قرارگیرد. شهرها و فضاهای زندگی مجموعهای از عوامل طبیعی، اجتماعی و محیطهای مصنوع و ساخته دست انسانهایی هستند که متناسب با نوع زندگی و نیازهای خاص هر جامعه و قومی، از شکل، فرم و ساختار متفاوتی برخوردار هستند. در این میراث تمدن بشر، لذت بخش ترین و جذاب ترینِ فضا و دستاورد، آنهایی است که بتوانند احساس تعلقِ خاصی را، مبتنی بر ارزشهای فرهنگی یا اقلیمی، القا و هویتی برای آن ایجاد نمایند .این هویت، ممکن است به صورت مستقل و نو، یا به نحوی مکمل و هماهنگ کننده، در ارتباط با محیط اطراف طرحِ مصنوع، مطرح شود. هویتهای کالبدی و محتوایی، بصری و ظاهری، تاریخی و نمادین، از این جمله به شمارمیروند. “زیباسازی شهری” فرایندی اجرایی و چند بعدی است که از یک سو ظرف پیدایش و توسعه ی آن، پدیده ی “شهر” است و از سوی دیگر نتیجه ی نهایی آن “زیباسازی شهری”. از مهم ترین ابعاد زیباسازی شهری توجه به مبلمان آن و همخوان کردن مبلمان با ویژگی های خاص آن شهر است . تهیه و تدوین مجموعه پیش رو در همین راستا قرار دارد تا بدین وسیله، ضمن گسترش آگاهی از دستاوردهای علمی و هنری روزآمد، راهکارهای نوین را نیز به آزمون بگذارد. از آنجا که “دانش زیباسازی شهری” مجموعهای از تخصصها و گرایشهای گسترده و گوناگون را در دل خود جای داده است که هر یک از آنها نیازمند دانش و اطلاعات بسیاری میباشد از این رو با نگاه کلی و جامع موضوعات مبلمان شهری مورد بازبینی قرار گرفته است و راهکارهای اجرایی بصورت موردی بررسی شده است. سازمان زیباسازی نیز به عنوان یکی از ارکان تاثیر گذار بر کالبد و روح شهر از این قاعده مستثنی نیست و با نزدیک شدن به فصل بهار وظیفهای دو چندان در قبال محیط شهری مییابد. چرا که زیباسازی و پاکسازی محیط شهری بعنوان بستر زندگی و تعاملات شهروندان با تاثیری که بر روح و روان آنها دارد میتواند زمینه آن را فراهم سازد تا شهروندان با روحیهای پرنشاط به استقبال از بهار روند.
در این مجموعه تلاش شده است با توجه به اهداف کارگروهها و کمیتههای تخصصی مبلمان شهری سازمان زیباسازی شهر تهران موارد زیر رعایت شود.
– تهیه و تدوین وارائه راهکارها وپیشنهادهای سازنده در جهت ارتقاء عملکرد اداره تخصصی مبلمان شهری
– بررسی و ارایه راهکارهای عملیاتی به منظور استفاده و کاربردی کردن ضوابط و دستورالعملهای مبلمان شهری
– هدایت و راهبری مشاورین در زمینه طراحی مبلمان شهری
امید است در این مجموعه با بررسی و ارائه راهکارهای اجرایی برمبنای ساماندهی عناصر مبلمان شهری موجب ارتقاء و بهبود
کیفیت محیط شهری و بهبود زیبایی فضای شهری گردد

 

المان، اثاثیه، مبلمان و زیباسازی شهری

به صورت پی دی اف


OnPlay در یوتوب، آموزش های روانشناسی و معماری و کامپیوتر و سایر آموزشهای پولی را به رایگان تماشا کنید


سعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 2 =