پاسخ به سه سوال مهم در مورد ضدیخ⁣⁣


OnPlay تمامی آموزش های غیر رایگان اساتید سطح اینترنت را به رایگان تماشا کنید

⁣1⃣⁣آیا استفاده از ضدیخ بتن موجب افت مقاومت فشاری می گردد⁣⁉️
در استانداردهای موجود ماده ای به نام ضدیخ بتن وجود ندارد . منظور از ضد یخ بتن ماده افزودنی شتاب دهنده واکنش آب و سیمان است که اشتباها در بازار و تکنولوژی بتن به آن ضدیخ گفته می شود . در صورت استفاده صحیح از این ماده ، هرگز افت مقاومت فشاری حاصل نخواهد شد . روش صحیح مصرف ضد یخ ، کاهش معادل وزنی ماده ضدیخ از آب مصرفی می باشد . به عنوان مثال ، در صورتی که 5 کیلو ضد یخ به هر متر مکعب بتن اضافه شود ،باید 5 کیلو گرم از مقدار آب مصرفی کم شود .

2⃣آیا ضد یخ بتن در فریزر یخ می زند ⁣⁉️
ماده افزودنی ضدیخ بتن (فاقد یون کلر) حتما در فریزر یخ می زند . ولی آن گروه از مواد افزودنی که با عنوان ضدیخ عرضه می شوند و در فریزر یخ نمی زنند از خانواده نمک های معدنی کلر بوده و دارای یون کلر هستند . که مصرف آنها قطعا عوارض نامطلوبی در بر خواهد داشت.

3⃣آیا می توان به جای ضد یخ بتن از فوق روان کننده زودگیر استفاده نمود ⁉️
اگر قصد دارید از یخ زدن بتن جلوگیری کنید ، ماده افزودنی را انتخاب کنید که فقط پارامتر اصلی مورد نظر شما را تغییر بدهد . لذا در این مورد ، بهره گیری از ماده افزودنی شتاب دهنده واکنش هیدراسیون (ضد یخ بتن ) مناسب تر است.


OnPlay در یوتوب، آموزش های روانشناسی و معماری و کامپیوتر و سایر آموزشهای پولی را به رایگان تماشا کنید


سعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 6 =