دانلود آزمون مازهای پورتئوس

دستورالعمل آزمون مازهای پورتئوس

1- آزمایش کودکان کوچکتر از 6 سال با ماز 3 سالگی شروع می شود.

2- آزمایش کودکان 6 سال یا بزرگتر، جز درمواردی که احتمالا نقص عقلی وجود داردبا ماز 5 سالگی شروع می شود.

3-  در مورد کودکان 6 سال یا بزرگتر، ترسو یا کمرو یا افراد روستائی یا درهر موردی که فهم زبان دستورالعمل آزمون برای آزمودنی مشکل باشد می توان از مازهای 5 و6 سالگی برای تمرین آزمودنیها استفاده کرد.

4 – در ماز7 سالگی کسی که جز آزماینده وآزمودنی نباید در اطاق آزمایش باشد  اما در موارد بسیار نادر مثلادرآزمایش بزرگسالان وکودکانی که بیش از حد کمرو یا مضطرب یا پریشان  هستند میتوان به یکی از والدین یا دوستان آزمودنی اجازه داد که تا پایان، ،آزمایش در اطاق بماند به شرط اینکه در جایی در اطاق بنشیند که نتواند حرکات آمودنی را در موقع آزمایش مشاهده کند. این فبیل افراد در جریان آزمایش باید صحبت یا اظهار نظر ننمایند.

5 – آزماینده از همان آغاز آزمایش برگ نمره گذاری را کنار دست خود قرار می دهد ونتیجه کوشش را در ستون f  یا p یا ملاحظات وارد می کند تا بتواند در مواقع لازم آزمایش را تکرار یا قطع نماید.

6- آزماینده قبل از شروع آزمایش باید کوشش کند که بین او و آزمودنی رابطه مناسبی برقرار شود. این امر مخصوصا در مواردی مهم است که آزماینده شخص ناشناسی است یا سمت معلمی نسبت به آزمودنی دارد ویا نسبت به آزمودنی کاملا غریبه است.

7- در مواقعی که آزمودنی با مداد آشنائی ندارد آزمون مازهای پورتئوس اجرا نمی گردد.

الف- آزماینده مشخصات آزمودنی را برگ نمره گذاری ثبت می کند، مازها باید طوری به آزمودنی ارائه شود که شماره آنها مقابل آزمودنی قرار بگیرد.

این فایل ورد در 8 صفحه به خدمتتون ارئه میشود.

19,000 ریال – خرید


سعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.