دانلود رایگان اهمیت میدان در سیمای شهر

چکیده

اهمیت میدان در سیمای شهر محدود به شکل و فرم ظاهری آن نیست بلکه وقایع تاریخی مهمتر از ان نیازهای اجتماعی موجب می شود تا در محل مناسبی، فضایی به نام میدان به وجود اید و بخشی از زندگی روزمره مردم در آن جریان یابد.

اهمیت این موضوع زمینه ایجاد پژوهش حاضر گردید تا به موجب آن عوامل عمده نبود سرزندگی در فضاهای شهری بررسی گردد کیفیتی که منشا اصلی  آن حضور  اقشار مختلف مردم در فضای میدان های شهری برای گذران اوقات فراغت خود است.

این پژوهش با این فرضیه آغاز گردید که تقلید کورکورانه از خیابان کشی های غرب در دوران تجدد و پس از آن زمینه ساز نبود کیفیت سرزندگی در میدان های  امروز گردید.

نتایج حاصل از این مطالعه حاکی از آن است که آنچه امروزه به عنوان میدان شهری می بینیم، در واقع نمودی از واژه فلکه در شهرسازی با عملکرد ترافیکی است. این امر را می توان ناشی از عدم بکارگیری نمادهای هویتمند در این فضای شهری دانست.

گزینش میدان آرامگاه بوعلی سینا  همدان جهت بررسی این مسئله، به لحاظ سیر تکوین این فضای شهری، صورت پذیرفته است.

کلمات کلیدی

سرزندگی، میدان شهری، حضور پذیری، استفاده کنندگان فضا.

اهمیت میدان در سیمای شهرسعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.