والیبال

مقدمه ای بر این رشته :

والیبال یکی از رشته های ورزشی بین المللی است که شهرت جهانی خود را مرهون مسابقات المپیک ۱۹۶۴ است که در شهر توکیو بعمل آمد.  والیبال یعنی توپ بزرگ نفخ کرده یا باد کرده برای استفاده در یک بازی.  والیبال در سال ۱۸۹۵ از کشور آمریکا شروع شد ولی انجمن آماتوری والیبال انگلیس و ایرلند شمالی در سال ۱۹۵۵ تلاش در شناساندن این ورزش به جهانیان کردند. این ورزش در مدارس و باشگاهها پیشرفت شایانی نموده است و همچنانکه مردم سعی در شناساندن آن می کنند به شدت رو به ترقی و تکامل می باشد. والیبال برای تمام گروههای سنی مناسب بوده و قابل اجراء در داخل خانه یا خارج از محیط آن می باشد. از نظر اجتماعی و فیزیکی مزایائی بیش از سایر ورزشهای باستانی دارد. در مورد اجرای بازی باید گفت که احتیاج به فضای کمی داشته و وسایل آن که شامل توپ و تور می باشد گران نیستند در هنگام بازی پرورش فیزیکی خارق العاده ای را برای بازیکنان فراهم نموده و در نوع خود جزء یکی از مهیج ترین بازیها محسوب می شود.

 تاریخچه والیبال

والیبال درسال 1895 میلادی مطابق باسال 1274 شمسی توسط ویلیام .ج . مورگان مدیر  Y.M.C.A در هولیک ایالت ماساچوست آمریکا ابداع شد. درابتدا این ورزش مینتونت نام گذاری شده بود ودلیل انتخاب این نام برای همگام نامعلوم بود. تحت تأثیر محبوبیت فراوان بسکتبال دربین عامه، مورگان تصمیم گرفت برای دانشجویان خود ورزشی را بوجود آورد که بازی ازروی تور انجام گیرد و لذت بخش باشد . مورگان با استفاده ازتوئی توپ بسکتبال که بدلیل سبکی وزن به دستها آسیب نمی رساند بازی را شروع کرد. با وجود اینکه بطور آهسته و کند از Y.M.C.A آغاز شد ولی طولی نکشید که درکلیه شهرهای ماساچوست و نیوانگلاند عمومیت یافت.

دراسپرینگ فیلد، دکتر ت- آهالستیگ با مشاهده بازی، مینتونت را به والیبال تغییر نام داد، زیرا قصد اساسی از بازی کردن، فرستادن و برگشت دادن (ردو بدل کردن) توپ از روی تور است که کلمه والیبال درمعنا این نیت را مشخص می سازد. با اینکه والیبال درآغاز ورزش سالنی بود و درمحل های سرپوشیده بازی آن انجام می شد و اساساً برای فعالیت های سرگرم کننده پیشه وران و تجّار اختصاص یافته بود.

فایل ورد 37 صفحه

 

                                                                 فهرست موضوعات

 

                                موضوع

 

 

 

صفحه

مقدمه 2
تاریخچه 2
شرح رشته ورزشی 3
·        خطا­ها 3
·        تغییرات مقررات بازی 4
·        زمین بازی 5
بازی والیبال 5
آموزش تکنیک سرویس 7
انواع سرویس 7
·        سرویس ساده 7
·        تمرینات سرویس ساده 8
·        سرویس تنیسی ( آبشاری ) 9
·        تمرینات سرویس تنیسی ( آبشاری ) 9
نکات ایمنی 10
تقویت عضلات درگیر در حرکت پرش و اسپک 10
بالا بردن تکنیک اسپک 11
اصطلاحات بازی والیبال 13
آموزش انواع پاس در والیبال 15
تمرین­های پولی متریک 18
پرش و انواع آن 19
تغذیه در والیبال 23
بهترین تغذیه برای بهترین ورزش جهان 26
حمایت و پشتیبانی غذایی در رابطه با تمرینات و اجرای حرکات 28
·        کالری­ها 29
·        کربوهیدرات­ها 30
·        پروتئین 31
·        چربی 31
·        آب 32
مشکلات دوپینگ کردن 32
منابع و مآخذ 33

 

 

44,000 ریال – Download

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.