پارک سازی : انواع پوشش های گیاهی


پارک سازی : انواع پوشش های گیاهی

پارک سازی : انواع پوشش های گیاهی

در ابتدای کار معماران و طراحان باید به نقش پوشش گیاهی در طراحی محیط توجه داشته باشند. یک طراح باید استفاده از پوشش گیاهی را در طراحی به عنوان یک کار پایانی و اصلاحی به عهده بگیرد. مصالح ساختمانی و موادی که طراحی سازه براساس آن صورت می گیرد. عناصری ایستا و ثابت هستند. ولی گیاهان در طراحی سازه عناصری زنده و پویا هستند. مصالح دیوارها از تنه درختان، شاخ و برگ درختچه ها و گیاهان رونده تشکیل می شود.

نقشهای گیاه در طراحی محیط

üکنترل فرسایش خاک

üکنترل باد

üحفاظت از انرژی

üمحدود کردن دید

üتعدیل اثرات نامناسب محیطی

üتقلیل آلودگی های صوتی

üایجاد زیستگاه های حیات وحش

qتقسیم بندی گیاهان در فضای سبز

الف) درختان

درختان بلندترین و بزرگترین عناصر طراحی محسوب   می گردند و مدت زمان بیشتری برای رشد نیاز دارند. درخت گیاهی چوبی به ارتفاع بیش از 6 متر است. فرم درختان خزان دار، هوایی و پهن بوده و بسیار بلند نمی باشند و سببی ایجاد عمق در باغ می گردند مثل درختان ماگنولیا، گیلاس، ارغوان یا سیب وحشی.

در هنگام ورود به باغ نیاز به درخت همیشه سبز چند تنه ای است مثل درخت بو و زیتون. کاشت درختان کوچک سبب می گردد تا سایت های کوچک بزرگتر به نظر برسند مثل سیب وحشی، گیلاس، ارغوان، پوست کاغذی، افرای ژاپنی، گل توری و درخت توت فرنگی.

این فایل پاورپوینت در 17 صفحه به خدمتتون ارئه میشود.


سعیدسان تابع قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق مولفین و ناشرین است، چنانچه نسبت به محتوای این صفحه صاحب حق نشر هستید و درخواست حذف آن را دارد، خواهشمند است از طریق این لینک به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + پنج =