or

دانلود پاورپوینت معماری فرم

برگرفته از کتاب معماری فرم(محمد پیرداوری)

طراحی یعنی ترکیب نمودن فرم ها با نظمی خاص ، و فرم توسط یک سیستم سازنده ظاهر میشود.

رشد یعنی سازندگی

در نظم نیروی خلاقیت نهفته است.   (لویی کان)

مهمترین موضوعی که در هر مسئله طراحی یک معمار با آن روبرو می باشد مرحله تصور، انتخاب یا ساخت فرم فضای معماری خویش میباشد.انتخاب فرم در معماری را نهایی ترین تصمیم و در حقیقت محصول هنری و کالبد فیزیکی آن واکنش معمار در پاسخگویی به مسئله طراحی میدانیم. نقطه انتهایی در یک معماری و آغاز پیدایش فضا.

این فرم متبین تمام خصوصیات محتوایی ، حسی و فضایی اثر معماری میباشد که هنرمند قصد  بیان آن را داشته است.قدرت و دقت معمار در انتخاب ویژگیهای آن ، بر درک بهتر و درست ترمعماری او توسط بیننده تاثیر قطعی و در تحقق هدف طراحی نقش بسزایی دارد.

زمانیکه فرمی در خود معنایی خاص پا به عرصه حضور مینهد در آن لحظه بی واسطه ترین پل ارتباطی هر مخاطبی با اثر ، احساسات خواهد بود که وقتی آنقدر بیواسطه حس میشوند نیاز به هیچ جمله یا نوشتاری برای نقد و تحلیل آن ضرورت نمی یابد. هنگامیکه فرم ها را بدرستی نشناسیم و نتوانیم تولید کنیم تحقق هر معنا و نظریه ای به صورت معماری ناقص می باشد. معماری فرم پردازی است و آن هم در خدمت ایجاد فضا.

اندیشه ای که تبدیل به فرم نشود یا معمار اندیشمندی که فرمی در خور اندیشه هایش نتواند ایجاد کند، نه آن اندیشه محلی از معماری دارد و نه آن معمار دستی در این هنر .

برای این تجربه فرمی نیاز به مواد خام جهت ساخت فرم و ابزار و شیوه ای جهت تغییر و تجزیه و ترکیب این مواد خام و تبدیل آن ها به فرم های متنوع مباشد.

در دسترس ترین و ناب ترین مواد خامی که برای فرم سازی پیش روی یک معمار است احجام هندسی میباشد زیرا تعدادشان محدود بوده و در سطوح بالاتر با محاسبات ریاضی قابل ترسیم هستند از طرفی با یک نگاه تجریدی – کوبیسمی اطرافمان را به صورت مجموعه ای ترکیبی از احجام بیان کنیم.

آنچه پیشرو داریم مبانی طراحی فرم از دیدگاه تغییر و ساخت آن به عنوان یک تجربه فرمی  جدید و تندیس وار بدور از هر تئوری نظری و فلسفی و سبک تاریخی بررسی گردیده است.

طراحی فرم با معماری فاصله زیادی دارد و آخرین جلوه ظاهری محصول یک فرآیند معماری میباشد.

 

فرمت فایل: Powerpoint (قابل ویرایش)
تعداد صفحات: 31
حجم: 4.9 مگابایت

29,000 ریال – خرید

ثبت رایگان مشاغل و نیازمندی ها

اطمینان به اصالت سایت / راهنمای خرید/ کد تخفیف / گزارش مشکل در خرید/ تبلیغات در سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.