دانلود پاورپوینت مرمت استانداری کرمانشاه – ساختمان دولتی

دانلود پاورپوینت مرمت استانداری کرمانشاه - ساختمان دولتی

دانلود پاورپوینت مرمت استانداری کرمانشاه – ساختمان دولتی

تاریخچه بنا :

بنا مربوط به اوائل دوره پهلوی می باشد ( حدود سال های 11- 1310)  سازنده آن شخصی به نام گرجی شهـربانو است . که چند بنای دیگر را  در آن عصر طراحی کرده است . منجمله خانه قدیمی خدیوی که در حال حاضر . خانه هنرمندان کرمانشاه نامیده می شود ( واقع در خیابان معلم)

محلی که بنا در آن واقع است محدوده گسـترش شهر از 1300 تا 1330  هجری خورشیــدی است ، طبیعـتاً  اکثر بناهای واقع در این محدوده مربوط به همان دوران یعنی زمانی که ساختمان های برونگرا رواج یافتـه اند می باشد . این ساختمان در خیابان شهید اشرفی اصفهانی ( فردوسی سابق ) واقع است .
در آنسوی خیابان و مقابل آن بنــا ، خانه قدیمی سیدین قرار دارد که از خـانه های با ارزش زمان خود محسـوب می شود .

 
مشخصات بنا :
 
بنا از نظر معماری دارای پلانی برونگرا ست که در زمینی به مساحت تقریبی 3300 متر مربع ( 61*54) متر احداث گردیده است . زیر بنای آن 286 متر در هر طبقه می باشد . بـا احتساب زیرزمین بنا سه طبقه است ، ساختمـان در وسط زمین و به سخن دیگر در وسط حیاط واقع است و از چهار طرف پنجره ها به حیاط باز می شوند .  تاثیر شیوه نئوکلاسیک در بنا مشهـود می باشد . مصــالح به کار رفته در این ساختمان آجــر با ملات گل آهک می باشد .

پوشش سقف ها از تیر وچوب استفاده شده است و بام آن شیــــروانی پوش است که بوسیله خرپای بزرگی برپـا گردیده است .

lدیوارها ضخیم و ساختمان از ایستایی خوبی برخوردار است . قطر دیوارها ی باربر در زیر زمین  کمی بیـش از یک متر ودر طبقات فوقانی حدود80 سانتیمتر می باشد .

lاین بنــا یکی از نمونه های بسیار خوب زمان خود می باشد . یعنی از زمانی که معماری ایران مرحله گذار را طـی می نمــاید عصری که به دلیل تغییرات وضع معیشتی و تحولات و دگرگونی هایی که صنعتی شدن در دنیا با خود همراه آورده بود ، شاهد تصویر هر چند ناقص از آن در  کشورمان بوده ایم .

فهرست مطالب:

فصل اول :

معرفی و شناخت بنا

برسی اقلیم منطقه و توضیحاتی درباب تاریخچه کرمانشاه

معرفی بنا

تاریخچه بنا ( همراه بامجموعه عکسها )

مشخصات بنا همراه با پلان طبقات , نما , برش , سایت پلان

مصالح شناسی بنا

تزیینات بنا

فصل دوم :

آسیب شناسی و ارائه طرح مرمت

فصل سوم :

طرح احیا

 

فرمت فایل: Powerpoint
تعداد صفحات: 60
حجم: 16 مگابایت

55,000 ریال – خرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.